Mentorluk Programı

 Merhaba,

Nesilden Nesile deneyimlerini aktarabileceğin tecrübe ağı, İAÜMED mentorluk programına hoş geldin. Bu programda sen yoksan biz bir eksiğiz, birlikte yol alarak, büyümeye, gelişmeye ve başarılarımıza yenilerini katarak, senden sonraki nesillere rol model olacağın, mentor – mentee programında yerini aldın mı?

Mentor Nedir?

2021 yılında ilk defa gerçekleştirmeye başladığımız İAÜMED Mentor / Mentee programı ile farklı sektörlerde yer alan başarılı İstanbul Aydın Üniversitesi mezunlarımızı, mentorlük eğitimi sonrası mentee öğrenci ile bir araya getirdiğimiz “Nesilden Nesile” tecrübe ağıdır.

Program ile mezunlarımız, iş hayatında ve çalıştıkları sektördeki deneyimlerini, kedinden sonraki kuşağa aktararak, öğrencinin okul hayatından iş hayatına geçişini kolaylaştırır, rol modeli olarak mentee’sine danışmanlık yapar. Bu diyalog sayesinde öğrenci daha geniş bir bakış açısı kazanarak ve birçok konuda mentorlarından ilham almaktadır.

Nesilden Nesile mentorlük programında, mezuniyet sonrası sektörde başarılı mezunlarımızı, kariyer koçları ve eğitmenler eşliğinde eğitim ve workshoplar ile sektör beklenti ve önerilerinin tespit edilerek, ihtiyaçlara cevap verilebilecek projeyi hayata geçirdik. 

Mentor olmanız için, en az 5 yıl yöneticilik tecrübesi, İstanbul Aydın Üniversitesi mezunu olarak öğrencilerimize kariyer yolunda destek olma isteği, mentee’nin ilgilendiği iş alanlarını birlikte araştırmak, , kendini keşfetmesine yardımcı olmak, mentee’nin gözden kaçırdığı noktaları kendine sorması ile olumlu ve olumsuz deneyimlerinin sonucu  bunlardan kendine ders çıkarmasını nerede ve nasıl bulabileceğinin sağlamak. İAÜMED tarafından online ve ücretsiz olarak düzenlenen, mentorlük eğitimine düzenli katılım sağlamak gerekmektedir.

Mentor başvuru formu için Tıklayınız!